Kunnen we je helpen met zoeken

Kunnen we je helpen met zoeken
In deze brief wordt de consument-schuldenaar (de wet gaat alleen over wanbetalende consumenten) een termijn van veertien dagen netto gegeven om alsnog te betalen. Doet hij dat, is hij geen incassokosten verschuldigd. Wel de rente en de hoofdsom, uiteraard. Belangrijkste wijzigingen veertiendagen brief incasso volgende de Hoge Raad:
“Met inachtnemening van het voorgaande en mede gelet op de strekking van de veertiendagenbrief om consumenten te beschermen, zal in de regel niet onbegrijpelijk zijn dat in verstekzaken tot uitgangspunt wordt genomen dat de brief op de tweede dag na verzending is bezorgd, waarbij een zondag, maandag of occiciële feestdag niet meetellen als tussenliggende dag of dag van bezorging.”
Onlangs heeft de Rechtbank Den Haag een aantal uitspraken gedaan wat er in heeft geresulteerd dat de 14 dagen brief een kleine aanpassing dient te krijgen. Zo moet er in vermeld worden dat de termijn pas 3 dagen in gaat na datum van verzending. Zo zou de termijn gehandhaafd blijven ook wanneer u de aanmaning op vrijdag verzend en uw debiteur deze pas op maandag of dinsdag zou ontvangen.
“Wij verzoeken u het totaalbedrag (€«HoofdSom») binnen 14 dagen (de termijn gaat in, 3 dagen na dagtekening van deze brief) op bankrek…….”
Als u uw debiteur niet op de juiste manier heeft aangemaand dan bestaat de mogelijkheid dat de kantonrechter de incassokosten afwijst. Daarom is het van belang een juiste laatste aanmaning te gebruiken.
En in geval van de wanbetalende onderneming? In het Rapport BGK Integraal – een rechtersrapport over juridische onderwerpen over incassokosten – overwegen de rechters dat de normen in de wet overeenkomstig worden toegepast op wanbetalende ondernemingen.
Kortom: ook naar hen moet de veertiendagenbrief met een langere termijn dan 14 dagen worden gestuurd.
Vergeet dan niet aanspraak te maken op de invorderingskosten van €40,– die de wet in artikel 6:96 lid 4 BW sowieso niet aan de schuldeiser van een wanbetalende onderneming toekent.
De intakebalie is 7 dagen per week bereikbaar. De juristen staan je graag te woord om jouw contactaanvraag op te nemen. Ook ’s avonds en in het weekend.
Ik ben heel vriendelijk, goed en snel geholpen
Zeer snelle reactie, snelle handeling en korte bondige brief geschreven.
Mijn ervaring met Omnius is erg positief. De communicatie was duidelijk en professioneel en ik werd snel en prettig geholpen. Vragen werden goed beantwoord en het hele proces verliep soepel. Zeker een aanrader wanneer je op zoek bent naar goede service en duidelijke begeleiding.