Kunnen we je helpen met zoeken

Kunnen we je helpen met zoeken
In de zaak die tot de uitspraak van de Hoge Raad leidde was sprake van een verkeerscontrole; bij die controle was een man aangehouden aangezien hij hennep vervoerde en aanwezig had. Dat de controlebevoegdheid op grond van de Wegenverkeerswet mede werd ingezet ten behoeve van opsporingsactiviteiten is naar de opvatting van de Hoge Raad, geen enkel probleem zolang die controlebevoegdheid maar mede (en daadwerkelijk, bijvoorbeeld door te vragen naar het rijbewijs etc.) is uitgeoefend ter controle op naleving van de Wegenverkeerswet. Dat is op zich geen nieuws; de Hoge Raad heeft al lang geleden in gelijke zin geoordeeld.
De Hoge Raad vervolgde echter met een aantal opmerkingen over etnisch profileren, daarbij vooropstellend dat de Wegenverkeerswet over de selectie van bestuurders die aan een controle mogen worden ontworpen, geen aanwijzingen bevat. Indien de rechter die in een voorliggende zaak dient te beslissen echter tot de conclusie komt dat bij de keuze van de te controleren bestuurders een niet gerechtvaardigd onderscheid is, aldus de Hoge Raad, is met name sprake wanneer de selectie van de te controleren bestuurder uitsluitend of in overwegende mate gebaseerd is op etnisch of religieuze kenmerken van de bestuurder c.q. de overige inzittenden.
Indien echter de keuze op een bepaalde bestuurder is gevallen op grond van meerdere/andere omstandigheden dan alleen etnische of religieuze kenmerken van de bestuurder/andere inzittenden, is van etnisch profileren geen sprake, aldus de Hoge Raad.
De intakebalie is 7 dagen per week bereikbaar. De juristen staan je graag te woord om jouw contactaanvraag op te nemen. Ook ’s avonds en in het weekend.
Snelle reqctie op belletjes en mailtjes
Via dit bedrijf hebben ze een advocaten bureau voor mij gevonden. Het gaat om een strafzaak en het kantoor heeft nog dezelfde dag contact met mij opgenomen en meteen en de benodigde informatie uitgewisseld. Ik ben heel tevreden
Snel vriendelijk